Hale stalowe to bardzo popularne rozwiązania, z których korzysta coraz więcej inwestorów. Konstrukcje tego typu są doskonałą alternatywą do tradycyjnego budownictwa murowanego, ponieważ wznosi się je o wiele szybciej i są tańsze w budowie i eksploatacji. W zależności od potrzeb przedsiębiorcy może on wybrać gotowe systemy konstrukcyjne lub zdecydować się na nowy projekt hali. Które rozwiązanie wybrać? Decyzja zawsze należy od inwersora i jego indywidualnych potrzeb.
Hale systemowe - czym się charakteryzują?
Hale tego typu to istniejące modele konstrukcyjne, które zostały przygotowane przez sztab doświadczonych specjalistów. Dzięki temu, że są już przygotowane wszystkie etapy realizacji inwestycji, przebiegają zdecydowanie szybciej. Przedsiębiorca, który jest zdecydowany na taką opcję, może wybrać wariant hali o takich gabarytach, który mu najbardziej odpowiada. Dzięki gotowym znakomicie opracowanym projektom inwestor oszczędza swój czas i pieniądze.
Czym cechują się hale indywidualne?
To konstrukcje stalowe, które zostały wykonane na indywidualne zamówienie. Z tego rozwiązania korzystają przedsiębiorcy, którzy pośród proponowanych systemów nie znaleźli dla siebie, odpowiadającej im opcji. W tym przypadku wykonawca musi opracować nowy projekt, optymalnie dopasowany do potrzeb i oczekiwań inwestora. Wymaga to uzyskania szczegółowych informacji, gdzie przedsiębiorca musi precyzyjnie określić przeznaczenie i rozmiar hali oraz określić wymiary szerokości, długości oraz kąta nachylenia dachu i wysokości w okapie obiektu, podać kod pocztowy działki planowanej inwestycji, a także poinformować biuro projektowe czy hala będzie klimatyzowana lub ogrzewana, wybrać rodzaj stolarki budowanej i kolorystyki powłok elewacji.
Czym się różnią hale modułowe i indywidualne i które rozwiązanie wybrać?
Hala modułowa to gotowy systemy z wcześniej przygotowanych elementów, dzięki czemu postawienie takiej hali jest szybsze, niż w przypadku wykonania hali wykonanej na zamówienie. Hala indywidualna wymaga opracowania od podstaw projektu, który musi być idealnie dostosowany do potrzeb przedsiębiorcy, który taką halę zamawia. Wymaga to więcej czasu, niż w przypadku gotowych konstrukcji systemowych. Hale na zamówienie to dobre rozwiązanie dla inwestorów, którzy mają ściśle sprecyzowane oczekiwania i gabaryty hali modułowej im nie odpowiadają, ponieważ ich rodzaj działalności wymaga hali o mniejszych lub większych rozmiarach, niż oferowane konstrukcje systemowe. Drugi rozwiązanie jest idealną opcją dla inwestorów, którym odpowiada przygotowana oferta hal modułowych.